Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      افزایش کنترل معاملات مسکن

افزایش کنترل معاملات مسکن

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

معاملات مسکن  کارگروه ساماندهی معاملات املاک اجرای طرح جدید «پیش رهگیری» را به عنوان «مکمل رهگیری» آغاز کرده که بر مبنای آن، بنگاه های مسکن با پرداخت 800 هزار تومان در ماه، مجوز تنظیم 100 فقره مبایعه نامه را از اتحادیه مشاوران املاک در قالب 100 کارت شارژ دریافت می کنند

برای اعمال کنترل بیشتر بر فعالیت بنگاه های مسکن، دو اقدام جدید در بازار در حال شکل گیری است.
از یک سو کارگروه ساماندهی معاملات املاک اجرای طرح جدید «پیش رهگیری» را به عنوان «مکمل رهگیری» آغاز کرده که بر مبنای آن، بنگاه های مسکن با پرداخت 800 هزار تومان در ماه، مجوز تنظیم 100 فقره مبایعه نامه را از اتحادیه مشاوران املاک در قالب 100 کارت شارژ دریافت می کنند و موظف می شوند برای هر معامله، شماره سریال یک کارت را در سامانه رهگیری تحت نظارت وزارت بازرگانی ثبت کنند. این طرح که مانع فرار معاملاتی از فیلتر رهگیری – معضل ماه های اخیر در بازار مسکن- می شود، حجم کار بنگاه های املاک در هر منطقه از شهر را نیز تحت کنترل قرار خواهد داد.اما اقدام دوم که طراح آن وزارت مسکن است، به ساماندهی نرخ های اجاره مربوط می شود که مسوول اجرای آن فعلا بنگاه های املاک تعیین شده اند. عدم کاهش نرخ اجاره بهای مسکن در گزارش های متنوعی که طی ماه های اخیر توسط مرکز آمار و سامانه رهگیری معاملات املاک منتشر شده، مجموعه وزارت مسکن را بر آن داشته طرح نیمه پخته ای را که اواسط تابستان امسال برای ساماندهی اجاره بها اعلام شد، برای تکمیل و اجرا روی میز تصمیم گیری قرار دهد.
مستاجران تعدیل اجاره را احساس می کنند
طرح تعیین اجاره بهای آپارتمان های مسکونی در تهران، هم اکنون توسط تیم کارشناسی دفتر اقتصادی وزارت مسکن در حال بررسی است، اما وزیر مسکن دیروز در جلسه ای با حضور مسوولان صنف مشاور املاک، جزئیات جدیدتری از نحوه تعیین نرخ اجاره را رونمایی کرد. علی نیکزاد به اتحادیه مشاوران املاک تهران ماموریت داده در گام اول متوسط نرخ های کنونی اجاره آپارتمان مسکونی در مناطق مختلف شهر را گردآوری و ارائه دهند.
نیکزاد در این باره به دنیای اقتصاد گفت: بسته اجاره بهای مسکن تا پایان امسال نهایی می شود. هنوز 4 ماه تا پایان سال زمان باقی است و در این فاصله، از منابع و مراجع مختلف برای بررسی و استخراج قیمت های قابل قبول استفاده می کنیم تا مستاجران در قراردادهای سال آینده، تعدیل قیمت اجاره مسکن را کاملا احساس کنند. مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه با تشریح آنچه در جلسه صبح دیروز دفتر وزیر مسکن مطرح شد، به دنیای اقتصاد گفت: یک نسخه از همه قراردادهای اجاره که توسط بنگاه های مسکن تنظیم می شود به اتحادیه مشاوران املاک برای بایگانی تحویل می شود که ما ماموریت داریم میانگین نرخ اجاره در هر منطقه را از روی قراردادهایی که در نیمه اول امسال تنظیم شده، استخراج و تعیین کنیم. به گزارش دنیای اقتصاد گام دومی که قرار است برای بازار اجاره برداشته شود، تعیین دامنه منطقی برای اجاره بها در مرکز شهر، جنوب، محله های شمالی شهر، شرق و غرب تهران است.
خسروی در این باره تصریح کرد: اگرچه قیمت های پیشنهادی که مالکان برای اجاره یا فروش ملک خود تعیین می کنند طبق قانون مالکیت شخصی، مجاز است و نمی توان دخالتی در آن داشت اما مقرر شده بعد از تعیین نرخ های قابل قبول وزارت مسکن، حداقل و حداکثر اجاره بهای مجاز اعلام عمومی شود تا خریداران و فروشنده ها با اشراف به نرخ های منطقی، از انجام معامله با قیمت بالا پرهیز کنند.
مالیات از موجران گرفته شود
رییس اتحادیه مشاوران املاک در ادامه به دنیای اقتصاد گفت: وزیر مسکن به طور جد، موضوع تعیین اجاره بها را پیگیری می کند.
خسروی همچنین افزود: اتحادیه مشاوران املاک در کنار طرح وزارت مسکن، پیشنهادی بهتر را مطرح کرده که در قالب آن، دولت می تواند طبق ماده 131 قانون مالیات های مستقیم، از اجاره بها مالیات دریافت کند. براساس این پیشنهاد، درآمدی که مالکان واحدهای اجاره ای از محل دریافت اجاره بها عایدشان می شود مشمول مالیاتی به نرخ 12 تا حداکثر 54 درصد خواهد شد؛ به طوری که 75 درصد از کل ارزش قرارداد اجاره (شامل رهن و اجاره) در محاسبه نرخ مالیات لحاظ می شود. وی افزود: هم اکنون اجاره ها در آپارتمان های کمتر از 150 متر مربع، از پرداخت مالیات معاف است این در حالی است که عمده زوج های جوان و گروه های با توانایی مالی کم، در آپارتمان های 50 تا 70 متری مستاجر هستند؛ بنابراین بهترین شکل ممکن برای کنترل نرخ اجاره، استفاده از ابزار مالیاتی است.

توافق «5/0» درصدی برای پورسانت معاملات مسکن
رییس اتحادیه مشاوران املاک از توافق بر سر تغییر نرخ حق کمیسیون بنگاه های مسکن و اشتراک نظر بر یک نرخ جدید خبر داد. مصطفی قلی خسروی به دنیای اقتصاد گفت: پیشنهاد اتحادیه کشوری مشاوران املاک نرخ 2 درصد برای همه معاملات در همه شهرهای کشور بود، به این معنی که کلیه مشاوران املاک سراسر کشور از هر معامله ای که انجام و هر مبایعه نامه ای که برای آن معامله تنظیم می کنند، معادل 2 درصد ارزش قرارداد، پورسانت دریافت کنند. وی افزود: وزیر مسکن و برخی دوستان وزارت بازرگانی نرخ 2 درصد را قبول نکردند، اما آخرین توافقی که کرده ایم و نظرها درباره آن مثبت است، عبارت است از تعیین نرخ 5/0 درصد برای معاملاتی که ارزش آن کمتر از 250 میلیون است که از این طریق هزینه معامله برای عمده خرید و فروش ها افزایش پیدا نکند و حتی تعدیل شود (نرخ حق کمیسیون هم اکنون یک درصد است). خسروی تصریح کرد: بنا شده نرخ 5/0 درصد مصوب شود و برای معاملاتی با ارزش بیشتر از آن، نرخ های بالاتر تعیین شود.

کارت شارژهای معاملات مسکن که به مشاوران املاک داده می شود باعث ایجاد امنیت در معامله خواهد شد. اهداف این طرح به گونه ای است که هیچ مشاور املاکی حق تنظیم مبایعه نامه، پیش فروش اجاره نامه را نخواهد داشت مگر بنگاه دارانی که دارای جواز هستند و از طرف دیگر برخوردار بودن از کد رهگیری نشان دهنده سلامت هر معامله است و این امنیت برای خریدار، فروشنده و مشاور املاک است، زیرا اگر ملکی در یک بنگاه خریدوفروش شود اطلاعات آن در سامانه ثبت می شود و اگر همان ملک در بنگاه دیگری بخواهد معامله شود سامانه از ثبت مجدد آن جلوگیری می کند.

منبع: دنیای اقتصادشنبه 6 آذر 89


 
 
 آخرين جستجو ها :

بقالزادهمانداناخوارزمیكلانترالمبینبزرگمهرکارگاه جاده آذرشهرمخابراتبارونشكوفهگازواقعرضائیپامچالایرانچلارفرهنگيانآبياريگلكاررجائیباغميشهخياطيویلایینرسیده منصور کاچیرانفرشبافتجاریابوریحان ساختمانکشاورزیماهكارخابگاهفلسطینرجاييسهندفازشهرک نور مجتمع پردیسسرازيریچهاراهدفترکار رهن و اجارهتوانيرشهرويرچایکنارميدانفرشتهمیرداماد مجتمعم پردیسخاوران متری صياد شيرازی داخل كوچه متریفارابياهرابافسران مغازهنگارستانرهن و اجاره آپارتمان ولی امرباغیهاصوفيانتبريزيوششگلاننارونامكاناتبوتانسلمانغلامیتوانیرحسابرسنارمکجدیدالاحداثاپارتمانهایفروشیکلانتر فروش آپارتمان در راه آهنمنطقهآذربایجانبنبستشاهگليسينمافرهنگيان فروش خانه نصف راه

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2019 , All rights reserved for moshaveran.info